Odborné vzdělávání

Hydroizolace, obklady, to bylo hlavním tématem 3. ročníku Akademie MAPEI pro školy

Olomouc, 24. listopadu 2017 – Okresní hospodářská komora Olomouc ve spolupráci s odborníky z firmy MAPEI spol. s r. o. připravila seminář pro pedagogy a studenty stavebních oborů s tematikou špičkových technologií ve stavebnictví.

Studenti nástavbového studia Střední školy polytechnické v Olomouci se zúčastnili 3. ročníku Akademie MAPEI. Hlavním tématem akademie bylo téma přípravy podkladu, hydroizolace, lepení a spárování obkladů a dlažeb. Samozřejmostí každé práce je pečlivé a přísné dodržování pracovních postupů a také použití kvalitních materiálů, zde to platí také. Prezentovaly se nejen správné postupy, ale také chyby v postupech. „Hlavním problémem je často špatně připravený podklad, špatné použití hydroizolační hmoty tam, kde se přichází do styku s vodou. Příčinou použití laciných náhražek místo kvalitního materiálu,“ vysvětlil Jiří Zádorožný, vedoucí technické úseku.

Součástí akademie byla také například praktická ukázka aplikací od technika na pracovním stole. Studenti se dozvěděli užitečné rady aplikace spárovací malty, utěsnění dilatačních spár nebo čištění a ošetřování obkladu.

Přední světový výrobce produktů pro stavebnictví

Firma MAPEI působí v 81 zemích světa a patří mezi přední světové výrobce lepicích tmelů a chemických produktů pro stavebnictví a poskytuje vše potřebné pro lepení obkladů a pokládku dlažby, hydroizolaci, pro lepení textilních a dřevěných krytin, dekorativní stěrky a nátěry či fasádní systémy. Díky obrovskému výběru často využívají produkty značky Mapei architekti a projektanti ve snaze vytvořit co nejatraktivnější stavby a bezpečné konstrukce.

Menu