Crosspoint – tento výjimečný projekt si  klade za cíl pomáhat rodinám zasaženým závažnou nemocí. Chce nabídnout finanční pomoc v krizovém období rodiny, která je zasažena nejen nemocí, ale také svými finančními možnosti. Rodinám, kde onemocnění dítěte zabrání jeho onemocnění a následná celodenní péče např. jednomu z rodičů pracovat, nebo je pro ně nákup pomůcek potřebných pro děti finančně nedostupné. Jedná se o konto, které bude fungovat pod dětským oddělením FNOL. Plnou podporu vzniku konta nabídlo vedení města i samotné nemocnice.

Pro nás všechny je to báječná příležitost vyjádřit, že nám není lhostejný život našich malých nemocných spoluobčanů.

Pro podporu vzniku konta Tobě chystá projekt udělat následující:

1) KROKOVÁNÍ

zapojení základních školy a středních škol s jejich učiteli, případně rodiči a některé firmy.

Akce se spustí na konci června a na základě aplikace, která počítá kroky, bude obdržen na základě dotací za každý krok příspěvek. Tato akce podpoří jednak povědomí o nově vznikajícím kontu Tobě, a přispěje finančně na samotné konto.

2) RUN CZECH

Štafety na Run Czech, který se poběží 15.6. – štafety si můžou zakoupit firmy  a podpořit tím konto Crosspoint Tobě, a zároveň svoji firmu zviditelnit.

3) SÁZENÍ STROMŮ

Stromy se budou sázet v areálu nemocnice, nemocnice dodá i stromky a Crosspoint je bude dražit na stránkách a všechny vybrané peníze půjdou na konto Tobě.

4) BENEFIČNÍ VEČER

Letos již 6.rokem…spojený s veřejnou sbírkou…účastní se zástupci města i FNOL a zajištěný je i zajímavý interpret. Veškeré peníze vybrané na benefičním večeru půjdou do koruny na konto TOBĚ

Konto TOBĚ bude jedinečný projekt ve fakultní nemocnici Olomouc, velká příležitost pro olomoučáky, podpořit svoji nemocnici a nemocné.

O Crosspoint Olomouc

Crosspoint Olomouc je nezisková organizace, která podporuje rozvoj občanské společnosti, místní pospolitosti a sdílí občanské hodnoty. Spojuje nás myšlenka pomáhat. Vnímáme, že není samozřejmostí, v jakém blahobytu se naše společnost nachází a jaké možnosti dnešní doba nabízí. Za samozřejmost naopak pokládáme pomoc potřebným, slabším a znevýhodněným lidem.

Proto organizujeme odborné přednášky, rodinné tábory a mimo jiné také benefiční koncerty. Jejich prostřednictvím podporujeme rodiny dětí trpících cystickou fibrózou. Například jsme finančně několikrát podpořili Fakultní nemocnici v Olomouci. Tak mohl Crosspoint díky příspěvkům dárců nakoupit speciální přístroje usnadňující léčbu, ale také podpořit ozdravné tábory spolku Alergo. Úzce jsme spolupracovali s charitativní organizací ADRA a Dětským fondem OSN UNICEF, pomoc jsme poskytli komunitními centru pro seniory ARCHA.

V současné době jsme se stali partnerem Fakultní nemocnice Olomouc a zaměřujeme se především na pomoc dětem nemocným cystickou fibrózou.

Crosspoint je hrdý na to, že každá vybraná koruna doputuje v plné výši potřebným.

Menu