Novinky

Festival zdraví v kině Metropol

Martina Opletalová
Festival zdraví v kině Metropol
3.
BŘE

„Je to nový festival, který besedami s odborníky ukazuje cestu jak se uzdravit a ne se jen léčit. Přijďte diskutovat o cestách k uzdravení a o duševní rovině léčby; a jak se na to dívá moderní a tradiční medicína. Festival zdraví je přesně to, co v dnešní době plné nemocí potřebujeme,“  hovoří o smyslu Festivalu zdraví v Olomouci za pořadatele výkonný ředitel agentury Forsberg Marek Berger.

Festival zdraví uvidíme v Olomouci v kině Metropol od 31. března do 24. dubna. Na akci, která změní váš pohled a ukáže účinné způsoby léčby, uvidíme postupně 9 hostů. 

Hned první pořad festivalu slibuje ohromný mentální zážitek. O léčení duše se hovoří běžně, ale o jejím přeskládání od základu už tolik ne. Toto dovede Bufo Alvarius - nejsilnější známé přírodní psychedelikum na světě. Umí zcela rozložit ego a umožňuje jeho znovu-uspořádání. Právě ve čtvrtek 31. března se v Metropolu objeví dvojice režisér Filip Záruba a facilitátor Ondřej Bahník. Dojde na debatu o možnosti změnit od základu svůj život a na programu je i vysílání filmu Bufo Alvarius: The Underground Secret o schopnostech tohoto psychedelika a o lidech, kteří s ním dovedou pracovat. 

Festival zdraví jsou 4 čtvrtky a 4 besedy s filmy, které změní váš pohled. Další host, který se o to pokusí je MUDr. Jan Vojáček. Ten za doprovodu unikátní multijazyčné zpěvačky a muzikantky Terez Wrau, přinese jednoznačnou výzvu “Rozhodni se být zdráv”. S absolventem Lékařské fakulty UPOL nás čeká 7. dubna debata o pohledu na medicínu a o kroku stranou od nevděčného přání “chci se léčit” k smysluplnému “chci se uzdravit.”

Vaše sny vám řeknou o vaší duši víc. Sladké sny nebo noční můry, nemávejme nad nimi rukou. Třetí čtvrtek Festivalu zdraví se ponese na vlně porozumění lidské psychiky prostřednictvím učení věhlasného Carla Gustava Junga. Jaký byl život jedné z nejvýznamnějších osobností psychologie? A jak nám Jungovo dílo může pomoci najít duševní klid v dnešní uspěchané době? Tím nás 14. dubna provede klinický psycholog, herec, hudebník a spisovatel Pjér La Šé'z. Součástí besedy je také film C. G. Jung: Povedený kacíř.

Kruh besed 1. Festivalu zdraví uzavře ve čtvrtek 21. dubna jedinečná talkshow s olomouckými osobnostmi na téma zdraví. Herečka, bavička a olomoucká rodačka Sandra Pogodová bude moderovat talkshow, jejímiž hosty budou ředitel FNOL prof. Roman Havlík, badatel a univerzitní pedagog Radovan Dluhý-Smith, terapeutka Petra Tučková a psycholog Heřman Čadil. Debatu, která ukáže zdraví ze všech stran, doprovodí na piano Richard Pogoda.

Vstupenky na Festival zdraví můžete zakoupit na webu https://www.kinometropol.cz/.

SEZNAM BESED

Čtvrtek 31.3. 2022 - 18:30 - O změně života - F. Záruba a O. Bahník

Čtvrtek 7.4. 2022 - 18:30 - Rozhodni se být zdráv - J. Vojáček a Terez Wrau

Čtvrtek 14.4. 2022 - 18:30 - Úžasná beseda - PJÉR LA ŠÉ'Z

Čtvrtek 21.4. 2022 - 18:30 - NAŠI - talk show s olomouckými osobnostmi

novinky

nejbližší akce

partneři OHK olomouc

generální partner

strategický partner

hlavní partneři

partneři