Novinky

Firemní sociolog: První pomoc v pandemické krizi

Martina Opletalová
Firemní sociolog: První pomoc v pandemické krizi
25.
BŘE

Současná pandemie koronaviru má zásadní dopad na firmy bez ohledu na obor. Vítězem se stane ten, kdo krizi překoná věcně, organizovaně a spořádaně. Přinášíme vám přehled toho, co potřebujete vědět pro práci s lidmi v kritické situaci.

Současná situace není jednoduchá. Probíhající pandemie ovlivňuje všechny firmy, ruší plány, přepisuje strategie, komplikuje projekty. Právě nyní, více než kdy jindy, platí, že předpokladem úspěchu i samotného přežití je kvalitní a správná práce s lidmi.

Manažeři řeší řadu nepříjemných situací. Musí zabezpečit své lidi, zajistit ochranné pomůcky, často samotnou možnost pracovat. Protože otázkám, jak pracovat s lidmi v obdobných nepříjemných situacích se dlouhodobě věnujeme,  rádi vám nabídneme naši pomoc.  Přečtěte si následující články:


První pomoc při krizi v týmu

Co dělat, když lidé nepracují, jak by měli, ale přesto nutně potřebujeme, aby pracovali. Co dělat, když se lidé bojí, když nezvládají, jsou přetíženi a pod stresem.


Vedoucí jako vzor

V náročných situacích, víc než kdy jindy, potřebují lidé oporu ve svém vedoucím. Musí být nejen nositelem jistot a informací, ale také nositelem hodnot a vzorem, jak k událostem, které se kolem nás dějí, přistupovat. Ukázat příkladem, že když o sebe budeme dbát navzájem, budeme se chránit a táhnout za jeden provaz, tak můžeme zvládnout i aktuální situaci. 


Jak připravit personál na krizi

Zatím je to v pořádku, ale vy víte, že brzy nebude? Jak připravit lidi na nastávající krizi, co udělat, aby byli v optimální kondici?


Význam vztahů v kolektivu

Vztahy v týmu nebo kolektivu jsou nyní důležitější než kdykoli dříve. Proč jsou podstatné, jak na ně a na co dát pozor?


Jak zvládnout osobní krizi Jste na tom špatně, ale přesto musíte pracovat s lidmi? Co udělat proto, abyste zvládli svou osobní krizi a mohli být nadále platným manažerem?

PhDr. Vojtěch Bednář
Firemní sociolog

novinky

nejbližší akce

partneři OHK olomouc

generální partner

strategický partner

hlavní partneři

partneři