Konference

Hvězdy startupové scény, mladí podnikatelé a markeťáci dorazí na listopadový UP Business Camp v Olomouci

Zakladatel největší internetové online kuchařky v ČR Libor Hoření, manažer digitálního marketingu Red Bullu Milan Formánek nebo tvůrce hranolkového street food konceptu Faency Fries René Müller, to jsou jména řečníků UP Business Campu, který proběhne 24. listopadu na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. „UP Business Camp bude letos nabitý inspirativními přednáškami, workshopy a doprovodnými akcemi. Rozšiřujeme ho obsahově o blok věnovaný hi-tech startupů a technologiím na akademické půdě. Například o zahraniční zkušenosti se zakládáním spin-off společností se podělí Martin Raditsch z německé Goethe univerzity. Na své si přijdou i milovníci marketingu, nebo příběhů úspěšných mladých podnikatelů,“ uvádí organizátor Michal Kukučka z Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého. „I letos zahrneme lokální hvězdy. Účast potvrdili Šimon Pelikán, který realizuje výletní plavby po Olomouci, nebo Vladislava Závrská, autorka designového zápisníku Knihář. Oba jsou absolventi naší univerzity. S dalšími řečníky dále jednáme,“ přibližuje Kukučka.

Camp bude vidět na více akcích

Šestý ročník konference o cestě k úspěšnému podnikání odstartuje s předstihem Roadshow Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest se 4 zahraničními řečníky, a to ve středu 31. října v olomouckém Vault 42. UP Business Camp bude u toho. Ve středu 7. listopadu se můžete těšit na zajímavou přednášku z kosmického inkubátoru ESA BIC Prague, která proběhne pod hlavičkou Campu v univerzitním UPointu.

Souboj startupů na univerzitní půdě

Poprvé budou mít na Campu mladí podnikatelé možnost soutěžit o nejlepší pitch, ve kterém ve dvou minutách představí svůj nápad před zkušenou porotou. Vítězové postoupí na Business ples, kde budou ve startup klubové sekci soutěžit o hodnotné ceny.

Větší prostor pro studenty, interaktivnější doprovodný program

Organizátoři se letos rozhodli upravit ceny vstupenek tak, aby byly dostupnější pro studenty. Do 4. listopadu tak mohou zájemci získat lístky na konferenci za zvýhodněnou cenu. „Chceme motivovat studenty ke startu podnikání. Na konferenci mohou nasát potřebné informace k rozjezdu vlastního businessu. Stejně tak podporujeme naše absolventy,“ upřesnil Kukučka.
Na účastníky čeká kromě stánků partnerů aktivní program v průběhu konference. Těšit se mohou na 3D tisk, virtuální realitu, osobnostní testy, aktivity Pevnosti poznání nebo workshop zaměřený na udržitelný rozvoj. „Domluvili jsme spolupráci s agenturou ARPOK, která dělá osvětu v globálním rozvojovém vzdělávání. Na workshopu si účastníci zkusí vytvořit něco sladkého nebo i praktického na nákupy. Více v tuto dobu nebudu prozrazovat,“ dodal s úsměvem Kukučka.

Konferenci organizuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého za finanční podpory Komerční banky. Konferenci podporují Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest, Olomoucký kraj, Okresní hospodářská komora Olomouc. Mediálními partnery jsou Olomouc.cz, City.cz a Czechstartups.org.

Více na www.upbusinesscamp.cz

Menu