Odborné vzdělávání

Jak ve Vaší firmě správně nastavit home office

Vláda v krizovém opatření omezujícím volný pohyb osob z důvodu nebezpečí nákazy koronavirem zaměstnavatelům výslovně doporučila „využívat nejvyšší možnou měrou práci na dálku, pokud ji zaměstnanci mohou vykonávat v místě bydliště“.

V aktuální situaci firmy najíždějí na home office pod tlakem a často nejsou na jeho zavedení připraveny.

Rádi Vám zodpovíme Vaše otázky a pomůžeme Vám nastavit práci z domu pro Vaši společnost.

Řada firem s home officem stále neumí pracovat efektivním způsobem. Přitom stačí dodržovat několik základních principů a Váš tým nebo celá firma může fungovat stejně efektivně jako z kanceláře.

Vytvořte si pracovní prostředí, naplánujte si jak schůzky, tak i přestávky, pro řízení práce používejte software/informační systém.

Výhodou informačního systému je, že máte 1 informační systém na většinu hlavních procesů. Všichni pracují s jedním softwarem na denní bázi, mohou v něm spolupracovat i s externisty, komunikovat se zákazníky, koordinovat práci s jinými oddělení apod. Třecí plochy se vyhlazují, vše jde najednou nějak snadněji

Home office celého týmu můžete zvládnout skvěle!

1) Každý bude vědět, na čem má přesně pracovat.

Základním aktivem většiny firem jsou lidé – a je potřeba je efektivně vytížit, i když budou na home office. Budete mít přehled o tom, na čem se aktuálně pracuje a kolik už je odpracováno.

2) Budete mít všechny dokumenty i interní komunikaci pod kontrolou 

Dokumenty se zakládají nebo vkládají přímo do systému. Každý dokument je k nalezení díky dobré kategorizaci do několika vteřin. Každý tak najde velmi rychle potřebné informace ke své práci. Propracované šablony objednávek, obchodních podmínek, smluv a dalších firemních dokumentů.

3) Můžete pořádat online audio-video schůzky nebo webové konference.

 Sdílejte svou plochu a spolupracujte na dokumentech.

Minimalizaci dopadů karanténních opatření na chod organizací našich partnerů řešíme přizpůsobením jejich pracovních a komunikační systémů na práci z domova (home office), takže i v případě dlouhodobé nepřítomnosti zaměstnanců na pracovišti není zásadně ohrožena plynulost provozu ani bezpečnost dokumentů či jiných citlivých informací. Očekáváme, že vzhledem ke stále silnějšímu tlaku na digitalizaci a systemizaci pracovních procesů, budou mít výše zmíněná opatření pro naše partnery velmi pozitivní přínos i v budoucnu.

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte naše specialisty Altair Software ve svých regionech v Brně, Liberci, nebo v Olomouci.

Praha, severní, západní a jižní Čechy:

Milan Kaděra                 tel.:+420 603 446 888                         e-mail: m.kadera@altairgroup.eu

Pardubický kraj, Vysočina a jižní Morava:            

Roman Caha                   tel.: +420 776 371 143                     e-mail: r.caha@altairgroup.eu

Kraj olomoucký, zlínský a moravskoslezský:        

Marek Vávra                     tel.: +420 777 324 350                  e-mail: m.vavra@altairgroup.eu

V následujících dnech a týdnech jsme připraveni na zvýšené množství otázek týkajících se jak řešení homeoffice a práce na dálku (karantény a její dopady), tak v oblasti security (zabezpečení firemních dat, zabezpečení komunikace). I nás se celá situace dotkla tím, že jsme byli nuceni začít s mnoha našimi klienty pracovat a komunikovat pouze vzdáleně, ale díky zavedení výše zmíněných opatření tyto procesy zvládáme.

Zvládnete to i vy!

Marek Vávra

CEO

mobile        (+420) 777 324 350
phone         (+420) 585 220 280
e-mail         m.vavra@altairgroup.eu

 

ALTAIR GROUP, tř. Kosmonautů 1288/1, 779 00 Olomouc, Czech Republic

www.altairgroup.eu

Menu