Novinky z komory

Podnikatelé si zvolili nové představenstvo OHK Olomouc

Olomouc, 26. března 2018 – Výroční Shromáždění delegátů Okresní hospodářské komory Olomouc mělo po třech letech kromě standardního programu na pořadu také volbu nového devítičlenného představenstva. Ve vedení komory tak budou v následujícím tříletém funkčním období hned tři nové tváře, změna se týká také místopředsedů. 

Okresní hospodářská komora Olomouc patří nejen k nejstarším, ale současně také největším a nejaktivnějším okresním komorám na území ČR. Aktuálně zastupuje cca 150 členů. Na pondělním Shromáždění delegátů si členové zvolili nové představenstvo. Na pozici předsedy byl pro další tříleté období zvolen opět Vlastimil Navrátil, který vedl představenstvo i v předchozím období. Novinkou je zvolení Milana Hebelky na post místopředsedy, který tak po třech letech vystřídá Leopolda Podmolíka, jež bude pokračovat jako řadový člen představenstva.

Nové myšlenky a nápady přinesou do činnosti představenstva také tři noví členové. Advokát Jakub Dohnal, který stojí v čele přední české advokátní kanceláře a poradenské skupiny Arrows. Významnou posilou je generální ředitel a jednatel společnosti Koyo Bearings Petr Novák. Tato společnost patří mezi inovační lídry. Sám Petr Novák byl oceněn za rok 2016 umístěním v žebříčku TOP 10 soutěže Manažer roku, současně působí v celostátním představenstvu Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP). Poprvé v historii bude mít své zastoupení v představenstvu také městská akciová společnost, členem se stal předseda představenstva Technických služeb města Olomouce Miroslav Petřík.

„Jakub Dohnal i Petr Novák jsou dlouhodobě jedni z nejaktivnějších členů a společně jsme zrealizovali několik projektů a akcí. Jejich zvolení je tak vyústěním nadstandardní spolupráce. Současně Technické služby města Olomouce patří mezi pět městských akciovek, které v našich řadách máme. Bylo tedy nabíledni, aby „město“ bylo začleněno do našich struktur. Slibuji si od toho také ještě užší spolupráci s radnicí. Noví členové dobře doplní ostřílené komorové matadory – další členy představenstva,“ okomentoval výsledky voleb Radim Kašpar, ředitel OHK Olomouc.

„Je pro mě ctí a současně i závazkem, že jsem se stal členem představenstva Okresní hospodářské komory Olomouc. Komora dostala po příchodu současného ředitele Radima Kašpara v roce 2016 zcela novou dynamiku a stala se moderní a viditelnou institucí. Věřím, že společnými silami s mými kolegy z představenstva budeme maximálně nápomocni k tomu, abychom čelili novým výzvám a byli co nejvíce prospěšní podnikatelům a firmám v regionu. Koyo Bearings dlouhodobě působí v regionu jako společensky uvědomělá firma, výrazně podporujeme také technické vzdělávání, jsme klíčový hráč v zavádění tzv. průmyslu 4.0 a nyní se tak naše aktivity s komorou ještě více propojí, což je dobře,“ dodává Petr Novák ke svému zvolení.

Kompletní složení představenstva OHK Olomouc:

Předseda:

Bc. Vlastimil Navrátil 

Linser Industry Service s.r.o.

Místopředsedové:

Bc. Milan Hebelka

Přeprava na letiště s.r.o.

Ing. Martina Zahnášová

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc

Členové představenstva:

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D.

ARROWS advokátní kancelář, s.r.o.

RNDr. Petr Konečný

Střední škola Technická a obchodní, Olomouc, Kosinova

Petr Novák

Koyo Bearings Česká republika s.r.o.

Bc. Miroslav Petřík, MBA

Technické služby města Olomouce, a.s.

Ing. Leopold Podmolík

Počítačová služba s.r.o.

Mgr. Ing. Tomáš Sýkora 

TOSA marketing

Menu