Novinky z komory

Okresní hospodářská komora Olomouc představuje nové sídlo i nové webové stránky

Olomouc, 10. dubna 2017 – Je to přesně týden, co Okresní hospodářská komora změnila své sídlo. Po patnácti letech se kanceláře komory přestěhovaly z Horního náměstí, respektive ulice Opletalovy do budovy BEA Centra Olomouc na třídě Kosmonautů. Komora současně představuje nové responsivní webové stránky.

Nové sídlo OHK Olomouc

Okresní hospodářská komora Olomouc (dále jen OHK Olomouc) nyní sídlí v moderních prostorách, které jsou dobře dopravně dostupné a s odpovídající parkovací kapacitou v bezprostřední blízkosti, což byl jeden z hlavních motivů stěhování. „Víte, samozřejmě bylo hezké dívat se z okna původní kanceláře přímo na orloj a radnici, nicméně nelze žít jen z nostalgie. Chceme být blíže našim členům. Naprostá většina klientů k nám jezdí autem. V tomto ohledu byla poloha původního sídla již zcela nevhodná. Sám jsem zažíval dlouhé minuty kroužení po okolí, než jsem našel parkovací místo. A když jedete něco zařídit, a parkování zabere více času než samotné vyřizování, je to špatně. Současně musím přiznat, že interiér původních prostor již neodpovídal standardům 21. století,“ přiblížil některé z motivů stěhování ředitel OHK Olomouc Radim Kašpar.

Nové sídlo je nyní dobře viditelné z frekventované tř. Kosmonautů, což bezesporu přispěje k lepší propagaci a zapadá to do komplexní strategie činnosti úřadu. V neposlední řadě je výhodou množství nejrůznějších kongresových salonků a sálů v budově BEA Centra Olomouc vhodných pro vzdělávací akce komory a setkávání podnikatelů a zástupců firem. Nabízí se také možná spolupráce se studenty a pedagogy Moravské vysoké školy Olomouc. Komora současně nabízí služby Czech Pointu – bez čekání a front, což je pro subjekty v blízkém okolí milou novinkou.

Nový web HKOL.cz

OHK Olomouc ve stejný den, tedy 3. dubna, spustila také zkušební verzi nových webových stránek. „Starý web byl obsahově dobrý, ale po změně úpravě našeho grafického manuálů jsme chtěli mít i svěží, moderní, a především responsivní web. Dnes přistupuje velká část uživatelů na web přes mobilní telefony či tablety a v tomto ohledu je nutné, aby se web uměl vzhledově přizpůsobovat,“ dodává Radim Kašpar. Přes web se půjde přímo hlásit na akce komory. Nyní běží měsíční zkušební provoz, ve kterém se ještě budou upravovat texty a doplňovat obsah – například popisy v sekci členové. Web z dílny společnosti Počítačová služba s.r.o. naleznete na adrese www.hkol.cz

OHK je prestižní profesní a servisní organizace s vlastní členskou základnou. V tuto chvíli sdružuje bezmála 150 členů. Mezi členy naleznete malé živnostníky, technicky zaměřené střední školy, malé, střední i velké firmy, včetně největších zaměstnavatelů regionu. Ve své činnosti navazuje komora na dlouhou a silnou tradici, v Olomouci působí již od roku 1851. Hlavním posláním je bránit a hájit zájmy podnikatelů a firem, usilovat o jednoduché podnikatelské prostředí a hospodářský rozvoj, zvyšovat konkurenceschopnost a poskytovat kvalitní informační a vzdělávací služby.

Menu