Odborné vzděláváníReporty z našich akcí

Okresní hospodářská komora Olomouc uspořádala 2. ročník Akademie MAPEI

Olomouc, 17. února 2017 – Okresní hospodářská komora Olomouc ve spolupráci s odborníky z firmy MAPEI spol. s r. o. připravila seminář pro pedagogy a studenty stavebních oborů s tematikou špičkových technologií ve stavebnictví.

2 ročník Akademie MAPEIVíce než 50 studentů a pedagogů se zúčastnilo 2. ročníku Akademie MAPEI, která tentokrát probíhala na téma sanace betonových konstrukcí. Moderní stavební průmysl se neustále vyvíjí a zdokonaluje a každý odborník musí držet krok se světovým stavem techniky a neustále zdokonalovat své znalosti a dovednosti. Účastníci akademie se tak mohli dozvědět, jaké jsou pracovní postupy při sanacích maltami s kontrolovaným smršťováním, jakým způsobem probíhá ochrana ocelové výztuže a opravy konstrukcí s použitím cementových pojiv nebo jakým způsobem probíhají opravy konstrukcí s použitím epoxidových pryskyřic.

Vedoucí technické úseku, pan Jiří Zádorožný, účastníkům semináře také prezentoval ukázky špatných aplikací s popisem, jak by se to v praxi dělat nemělo. „Dobrá třetina pracovníků ve stavebnictví nečte návody a nedodržuje pracovní postupy, z čehož následně vzniká nedodržení mísícího poměru a špatná aplikace“ dodává Zádorožný.

Součástí akademie byla také například praktická ukázka aplikací od technika na pracovním stole – např. aplikace ochranného nátěru ocelové výztuže nebo použití epoxidové pryskyřice pro utěsnění dilatačních spár.

Společnost MAPEI s.r.o.

Firma MAPEI působí v 81 zemích světa a patří mezi přední světové výrobce lepicích tmelů a chemických produktů pro stavebnictví a poskytuje vše potřebné pro lepení obkladů a pokládku dlažby, hydroizolaci, pro lepení textilních a dřevěných krytin, dekorativní stěrky a nátěry či fasádní systémy. Díky obrovskému výběru často využívají produkty značky Mapei architekti a projektanti ve snaze vytvořit co nejatraktivnější stavby a bezpečné konstrukce.

Další fotografie z akce

2 ročník Akademie MAPEI2 ročník Akademie MAPEI2 ročník Akademie MAPEI

2 ročník Akademie MAPEI

Menu