Podnikatelské soutěže a ankety

Olomoucké KOYO Bearings má svého zástupce mezi nejlepšími manažery v ČR

21. 4. 2017 (Praha) Při včerejším slavnostním předávání cen soutěže Manažer roku 2016 na pražském Žofíně se mezi nejlepších 10 manažerů v České republice probojoval i ředitel olomouckého závodu na výrobu ložisek Petr Novák. Je zároveň jediným zástupcem Olomouckého kraje v tomto žebříčku.

Vítězi soutěže se stali předsedkyně představenstva společnosti U & Sluno a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Marta Nováková a předseda představenstva výrobního družstva Kovobel Emil Beber. Čtyřiadvacátý ročník soutěže pořádaly Svaz průmyslu a dopravy ČR, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Česká manažerská asociace.

Žebříček top 10 manažerů

Deset nejlepších manažerů bylo vybráno do žebříčku TOP 10. Vedle Novákové a Bebera do něj byli zařazeni majitel a jednatel společnosti Marlenka International Gevorg Avetisjan, předseda představenstva a generální ředitel ČEPRO Jan Duspěva, ředitel Institutu klinické a experimentální medicíny Aleš Herman, předseda představenstva Rybářství Třeboň Jan Hůda, ředitel Úřadu pro civilní letectví ČR Josef Rada, generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý, generální ředitel společnosti SOMA Ladislav Verner a  jednatel a generální ředitel společnosti Koyo Bearings ČR Petr Novák.

Ten zároveň přivezl domů na Moravu i ocenění Nejlepší manažer odvětví Kovodělná a strojírenská výroba roku 2016 a také ocenění Mladý manažerský talent. „Už pozvání do soutěže je pro mě obrovskou ctí. Spolu se ziskem cen to pro mě znamená ocenění nejen mojí práce, ale především práce zaměstnanců celého podniku. Tímto bych jim všem chtěl moc poděkovat,“ vyjádřil se po zisku titulu. Spolu s Petrem Novákem byli nejlepšími Mladými manažerskými talenty vyhlášeni předseda představenstva a generální ředitel Albatros Media Václav Kadlec a ředitelka společnosti USSPA Kateřina Kadlecová.

Úspěch firmy KOYO Bearings

Pro Olomoucký kraj i pro samotnou firmu to znamená dobrou vizitku. V kraji jsou schopní technici a má širokou strojírenskou tradici. Ovšem podobně jako v ostatních firmách vnímají i v Koyo Bearings jejich nedostatek na trhu práce. Ovšem věří, že díky úzké spolupráci se školami i s ostatními podniky v kraji se situaci daří postupně zlepšovat.

„Za tímto oceněním stojí také hospodářské úspěchy firmy v uplynulém roce, kdy jsme navýšili prodej o více než deset procent, získali jsme nové projekty v automobilovém průmyslu u značek jako jsou Daimler, VW nebo Jaguar Land Rover. Podařilo se nám obdržet nominaci do nových elektromobilů Jaguar Land Rover I-Pace s náběhem výroby od roku 2017.“ dodal dále Petr Novák.

Ocenění a blahopřání nejlepším manažerům předal premiér Bohuslav Sobotka a zástupci vyhlašovatelů soutěže – prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) Jaroslav Hanák, prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR (KZPS ČR) Jan Wiesner a prezident České manažerské asociace (ČMA) Pavel Kafka.

A jaké si Petr Novák klade přísliby do budoucna? „Naše práce tím samozřejmě nekončí. V současnosti se chceme plně zapojit do výroby ložisek do nových elektromobilů a automobilů s autonomním řízením. Chceme dále zlepšovat svou práci v regionu, spolupráci se vzdělávacím sektorem i v rámci našich charitativních projektů. V příštích letech plánujeme stamilionové investice do nového výrobního zařízení, ale i do zlepšení zázemí pro zaměstnance.“

Petr Novák, jednatel a generální ředitel společnosti Koyo Bearings ČR

Petr Novák

Petr Novák (40) vykonává ve firmě Koyo Bearings Česká republika s.r.o. funkci jednatele třináct let a ředitele závodu devátý rok. Vystudoval dvě vysoké školy ve Spojených státech: první v Pensylvánii se zaměřením na mezinárodní obchod a finance, druhou v Chicagu orientovanou na management, respektive MBA. Následně tři roky pracoval u prvního majitele společnosti v USA. V roce 2001 ho poslali do ČR, kde byl postaven závod tzv. na zelené louce. Začínal jako finanční ředitel, potom se věnoval logistice a výrobě a od roku 2008 je ředitelem závodu.  Od prosince 2016 je členem Představenstva Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP).

Společnost Koyo Bearings Česká republika s.r.o. sídlí v Olomouci a je součástí japonské nadnárodní JTEKT Corporation. Ta se řadí mezi přední světové dodavatele pro automobilový průmysl v oblasti řízení, výroby ložisek, komponent do automobilů a výrobě strojů a zařízení.  Výrobní závod Koyo zaměstnává 480 kmenových zaměstnanců.  Během své existence obdržel řadu významných ocenění včetně pětinásobného titulu Zaměstnavatel Olomouckého kraje.  Dvakrát se stal Dodavatelem pro Auto roku v ČR, v roce 2015 obdržel ocenění Společnost přátelská rodině, v roce 2016 národní cenu Odpovědné firmy České republiky.

Více informací na www.koyobearings.cz nebo http://www.jtekt.co.jp

Kontakt pro média:

Mgr. Jana Kopecká Jana.Kopecka@jtekt.com

+420 585 126 520 +420 724 015 578

Menu