Podnikatelské soutěže a ankety

Progresivním zaměstnavatelem regionu roku 2017 se stal Olomoucký závod KOYO BEARINGS

Na včerejším předávání cen Zaměstnavatel roku na Vysoké škole báňské se Koyo umístilo na prvním místě v kategorii firem do 500 zaměstnanců v Olomouckém kraji. Tím převzalo čestný titul Progresivní zaměstnavatel regionu. Závod na výrobu ložisek sídlí v Bystrovanech poblíž Olomouce. Soutěž každoročně pořádá Klub zaměstnavatelů ve spolupráci s firmou Sodexo a PwC. Cena do Bystrovan putuje už popáté.

Soutěž je vyhodnocována na základě mezinárodně uznávaného standardu Saratoga, jehož odborným garantem je poradenská společnost PwC. Vyhodnocování probíhá na základě dat o výdajích na školení zaměstnanců, o fluktuaci pracovních sil, o růstu nebo poklesu jejich počtu apod.

Pokračující trend rozvoje zaměstnanců

V loňském roce se závod v rámci Olomouckého kraje umístil na 3. místě. Z tohoto mírného propadu oproti předchozím letům si podle manažerky pro oblast lidských zdrojů Jany Kopecké vzali ponaučení: „Rozjeli jsme nový projekt školící místnosti Do-Jo, kde stávající zaměstnance i nováčky pravidelně proškolujeme v oblastech bezpečnosti práce, strojírenství, pracovních postupů, rozvíjíme jejich znalosti a dovednosti ohledně měřících technik, projektové a výkresové dokumentace apod.“

„V rozvoji zaměstnanců budeme pokračovat. Také plánujeme zlepšování pracovního prostředí. V příštích týdnech budeme stavět nová sociální zařízení a sprchy, s městem také intenzivně jednáme o výstavbě zastávky MHD přímo před dveřmi závodu,“ doplnil ředitel společnosti Petr Novák.

15. ročník soutěže

V tomto roce probíhá už 15. ročník této soutěže, ve které jde především o budování pozitivního jména firem mezi současnými i potenciálními zaměstnanci. Hodnotí se oblasti práce s lidskými zdroji, vynakládání finančních prostředků na jejich kariérní a osobnostní rozvoj nebo to, kolik zaměstnanců z firmy odchází. „Ocenění pro nás představuje satisfakci za velké úsilí, které jsme do rozšíření školení a práce se zaměstnanci v posledním roce vložili,“ dodala Kopecká.

Jako ve většině firem v České republice se i v Koyo musí potýkat s nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil. I to byl impuls pro založení nové školící místnosti, ve které mohou personalisté předat odpovídající strojírenské znalosti i méně kvalifikovaným novým zaměstnancům, případně poskytovat praktické znalosti čerstvým absolventům strojírenských škol i studentům. „Extrémně malá nezaměstnanost je v kraji skutečně znát. Dříve se počítal počet uchazečů na jedno volné pracovní místo, dnes je to přesně naopak, uvažuje se počet volných pracovních míst na jednoho zaměstnance. Tomuto se přizpůsobujeme, pracujeme na osobním přístupu ke každému uchazeči o práci a rozšiřujeme nabídku benefitů,“ doplnila Jana Kopecká.

Společnost Koyo Bearings Česká republika s.r.o. sídlí v Olomouci a je součástí japonské nadnárodní JTEKT Corporation. Ta se řadí mezi přední světové dodavatele pro automobilový průmysl v oblasti řízení, výroby ložisek, komponent do automobilů a výrobě strojů a zařízení.  Výrobní závod Koyo zaměstnává 490 kmenových zaměstnanců.  Během své existence obdržel řadu významných ocenění včetně pětinásobného titulu Zaměstnavatel Olomouckého kraje.  Dvakrát se stal Dodavatelem pro Auto roku v ČR, v roce 2015 obdržel ocenění Společnost přátelská rodině, v roce 2016 národní cenu Odpovědné firmy České republiky.

Více informací na www.koyobearings.cz nebo http://www.jtekt.co.jp

Kontakt pro média:

Mgr. Jana Kopecká

Jana.Kopecka@jtekt.com

+420 585 126 520

+420 724 015 578

Menu