Odborné vzdělávání

Prokop Diviš míří poprvé také do Olomouckého kraje, podpoří elektrotechnické obory v Olomouci

Olomouc, 24. října 2017 – Olomoucký kraj má tradičně silné zastoupení tzv. elektro oborů. V letošním školním roce je to ale vůbec poprvé, co bude v kraji podpořena jedna ze škol Motivačním programem Prokopa Diviše. Tímto primátem se může pyšnit Střední škola technická a obchodní v Olomouci.

Podobně jako v jiných technických oborech, také elektro obory se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců. Na situaci již druhým rokem reaguje také Společnost ČEZ Distribuce a Asociace energetických manažerů (A.E.M), kteří si vzali na pomoc, alespoň symbolicky, Prokopa Diviše – známého českého vědce, fyzika, a především vynálezce bleskosvodu. Podle této osobnosti byl pojmenován Motivační program na podporu studentů elektrotechnických škol.

V úterý 24. října byl motivační program představen v zaplněné aule Střední školy technické a obchodní na ulici Kosinova v Olomouci. Akce se kromě zástupců pedagogů a studentů školy zúčastnili také představitelé ČEZu, A.E.M. a také Okresní hospodářské komory Olomouc.

Zaměření programu

„Motivační program bude u nás uplatněn pro studenty jednoho oboru s výučním listem Elektrikář – silnoproud a dvou oborů s maturitní zkouškou: Mechanik elektrotechnik – výpočetní a elektronické systémy, Mechanik elektrotechnik – silnoproudá zařízení. Jde o důležitý motivační prvek pro studenty, včetně zajímavé finanční odměny,“ upřesnil zaměření programu Petr Konečný, ředitel školy.

Motivační program Prokopa Diviše se zaměřuje na studenty elektro oborů vybraných středních škol napříč regiony. Mladí elektrotechnici jsou oceněním a peněžitou odměnou od společnosti ČEZ Distribuce motivováni k dobrým studijním výsledkům, účasti ve studentských soutěžích a obecně k dalším aktivitám nad rámec běžné školní docházky. Jsou stanovena jasná kritéria a žáci v těchto oblastech získávají body, které se jim sčítají. Nejlepší tři v každém oboru budou v květnu 2018 oceněni.

„Pro Okresní hospodářskou komoru Olomouc je otázka vzdělávání, a zejména v technických oborech, kruciálním tématem. Snažíme se co nejvíce propojovat vzdělávací systém s firemní realitou. Vítáme a v rámci možností podporujeme jakoukoliv motivační aktivitu pro studenty. Program Prokopa Diviše je ukázkovým příkladem odpovědnosti firem, která se snaží kultivovat prostředí a vychovávat si tak schopnou budoucí generaci pracovníků,“ doplnil k zapojení Střední školy technické a obchodní, která je členem OHK Olomouc, její ředitel Radim Kašpar.

Program Prokopa Diviše
Menu