Novinky

Univerzita Palackého opět hledá podnikavé hlavy, aby jim pomohla se začátkem a rozjezdem podnikání

Martina Opletalová
Univerzita Palackého opět hledá podnikavé hlavy, aby jim pomohla se začátkem a rozjezdem podnikání
15.
BŘE

Olomouc (2. března 2020) – 70 tisíc korun, kancelář o velikosti 36 m2 na rok a konzultace od mentorů zdarma čekají na vítěze Podnikavé hlavy v letošním roce. Soutěž pořádá již po jedenácté Vědeckotechnický park Univerzity Palackého (VTP UP). Soutěžící z řad začínajících podnikatelů, nebo již zkušenější podnikatelé s novým nápadem, se mohou hlásit na stránkách www.podnikavahlava.cz do 18. 5. 2020.

Ke vstupu do soutěžního klání stačí se zaregistrovat na stránkách www.podnikavahlava.cz a zaslat potřebné dokumenty a svůj podnikatelský záměr. Před jeho sepsáním je možné svůj nápad konzultovat s mentory na VTP UP a poradit se s nimi i o přípravě písemných podkladů. „Každý ročník je jiný. A já se už těším na ten letošní, na letošní nové projekty a nové nápady, se kterými soutěžící přijdou. A byl bych rád, aby podnikavci nestrkali svoje projekty do šuplíku, ale aby na nich pracovali, případně přišli k nám na konzultaci a pokračovali. Aby náš stát, naše ekonomika, jenom vzkvétala a rostla na takovýchto projektech, na takovýchto malých firmách,“ uvedl Roman Jurečka, ředitel VTP UP.

Tradiční soutěž Podnikavá hlava, pořádaná Vědeckotechnickým parkem Univerzity Palackého v Olomouci, je určena budoucím, začínajícím i zkušenějším podnikatelům. Do finále postupuje 10 vybraných finalistů. Ti své projekty představí odborné porotě dne 28. 5. 2020 a ještě ten den se dozví, kdo vyhrál. Soutěžící s vítězným projektem mají dále příležitost prezentovat ho před účastníky olomoucké konference UP Business Camp v listopadu 2020, kterou také pořádá VTP UP.

Vítězem jubilejního desátého ročníku se stal student Univerzity Palackého Michal Gabčo, který se svým týmem pracoval na vývoji aplikace MESS. Tato aplikace podrobně mapuje povrch Měsíce. Druhým oceněným nápadem se stala hra nejen pro nevidomé Olá od Lucie Částkové a na třetím místě se umístil nápad Lukáše Mazocha s názvem EatMe. Ve speciální kategorii Podnikatelka v sukni pak vyhrál nápad Nikoly Smětalové a Blanky Tomečkové s projektem Zubařky.cz.

„Dlho sme sa rozhodovali, či do súťaže vstúpiť. Náš projekt znel vesmírne a nevedeli sme, či sa uchytí v malej Olomouci. Vedeli sme len, že to chceme skúsiť a že tomu projektu veríme. Takže ak váhate, nemáte prečo. Určite podnikavú hlavu vyskúšajte“, vzkazuje Matúš Fricko, člen vítězného týmu z roku 2019. Soutěž Podnikavá hlava je pořádána pod záštitou Olomouckého kraje a za finanční podpory generálního partnera Komerční banky.


Podrobné informace o soutěži naleznete na webu www.podnikavahlava.cz.


Kontaktní osoba:
Bc. Martina Novotná
PR manager
Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci
podnikavahlava@upol.cz, 585 631 420, 739 249 010

novinky

nejbližší akce

partneři OHK olomouc

generální partner

strategický partner

hlavní partneři

partneři