Odborné vzdělávání

Žáci dostali příspěvek na nové vybavení do školních dílen

19. 3. 2018 (Olomouc) – Za účasti primátora města Olomouce Antonína Staňka a zástupců magistrátu proběhlo v olomoucké firmě Koyo Bearings předávání finančních darů a nových technických stavebnic pro žáky vybraných základních škol a školek v celkové hodnotě téměř 300 tisíc korun. Firma tak usiluje o zvýšení zájmu o studium technických oborů u dětí a mladých studentů.

Žáci třech základních škol budou mít díky daru přes 100 tisíc lepší zázemí školních dílen, děti třech mateřských škol si budou rozšiřovat motorické schopnosti s novými stavebnicemi za 50 tisíc korun. „S novými stavebnicemi je možné stavět celou řadu staveb, konstrukcí apod., děti se tak odmala seznamují s tím, jak věci drží pohromadě, cvičí si jemnou motoriku a během hry konstruktivně přemýšlí,“ dodává personální ředitelka společnosti Jana Kopecká. Stavebnice firma předala už v minulosti osmi školkám. V tomto roce pro ně vyhlásila soutěž o nejoriginálnější vozítko postavené ze stavebnice, vítězem se staly děti z mateřské školy Mozartova v Olomouci, jejíž auto vyhlásila porota jako nejzajímavější. Všech pět zúčastněných školek vyhrálo peněžité ceny.

Firma také zkulturnila dětské hřiště u Základní a mateřské školy v Olomouci na Řezníčkově ulici a uspořádala seminář pro žáky zaměřený na péči o stromy na zahradě, na výsadbu aj.

„Máme i další formy spolupráce – darujeme pravidelně nepoužívaný materiál do školních dílen, starší techniku a počítače, studenti středních škol k nám chodí na odborné praxe, pořádáme exkurze po učitele, výchovné poradce a studenty a další,“ dodává k podpoře technického školství v regionu ředitel Petr Novák.

Strojírenským firmám v kraji se v posledních letech daří. Kvůli tomu roste také hlad po technicky vzdělaných zaměstnancích, kterých je už teď v kraji nedostatek. Vliv má také absence technicky zaměřené vysoké školy v kraji. V současnosti probíhají přípravné práce pro vytvoření několika nových technických oborů na Univerzitě Palackého v Olomouci. „Olomoucký kraj má dlouhou strojírenskou tradici a nepřítomnost technické vysoké školy je tu velmi cítit. Většina našich vysokoškolsky vzdělaných zaměstnanců studovala v Brně nebo v Ostravě. Ale kromě podpory vysokého školství je nutné podporovat žáky už na základních a středních školách, zlepšovat jim podmínky a představovat strojírenství jako perspektivní a zajímavý obor,“ dodává Novák.

 

Společnost Koyo Bearings Česká republika s.r.o. sídlí v Olomouci a je součástí japonské nadnárodní JTEKT Corporation. Ta se řadí mezi přední světové dodavatele pro automobilový průmysl v oblasti řízení, výroby ložisek, komponent do automobilů a výrobě strojů a zařízení.  Výrobní závod Koyo zaměstnává 530 kmenových zaměstnanců. Během své existence obdržel řadu významných ocenění včetně pětinásobného titulu Zaměstnavatel Olomouckého kraje. Třikrát se stal Dodavatelem pro Auto roku v ČR, v roce 2015 obdržel ocenění Společnost přátelská rodině, v roce 2016 národní cenu Odpovědná firma České republiky, v roce 2017 cenu za 2. Nejlepší personální projekt v ČR a certifikaci Bezpečný podnik.

Více informací na www.koyobearings.cz nebo http://www.jtekt.co.jp

Kontakt pro média:

Ing. Tomáš Roček

Tomas.Rocek@jtekt.com

+420 734 761 684

Menu