ČESKÁ SPOŘITELNA, a.s.

založeno
1991
sídlo
země
Czech Republic

IČO 45244782
DIČ CZ45244782

Moderní banka orientována na drobné klienty, malé a střední firmy, města a obce. Máme nezastupitelnou roli ve financování velkých korporací a v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. S počtem klientů, který dosahuje téměř 4,5 milionů, jsme největší bankou v České republice.
Moderní banka s nejdelší tradicí
 • Česká spořitelna je nejstarší bankou na domácím trhu, byla založena již v roce 1825.
 • Je největší retailovou bankou v Česku.
 • Česká spořitelna vyrostla i do pozice největší korporátní banky v Česku podle objemu poskytnutého financování. V průběhu října 2021 překonala ČS poprvé v historii hranici 300 mld. Kč v objemu poskytnutých korporátních úvěrů.
Zavádíme nové technologie
 • Česká spořitelna věnuje značnou pozornost digitalizaci procesů. Moderní digitální platformu George, která umožňuje klientům realizovat online nejen většinu platebních transakcí, ale jejím prostřednictvím i žádat o úvěry či investovat, využívá již více než 1,8 milionů lidí.
 • V korporátním digitálním bankovnictví Business 24 mohou firemní klienti například podepisovat dokumentaci k úvěrům a kolaterálům.
 • Jako první domácí banka nabídla Česká spořitelna v roce 2021 klientům využití bankovní identity pro online komunikaci se státem a firmami. Bankovní identita České spořitelny se rychle stala nejvíce využívanou bankovní identitou pro komunikaci se státem. Má tak reálný potenciál „rozhýbat“ digitalizaci Česka.
 • Společně s partnerskými firmami spustila Česká spořitelna v roce 2021 unikátní aplikaci, která umožňuje proměnit mobilní telefon v platební terminál pro přijímání platebních karet. Čeští obchodníci získali tuto možnost jako první ve střední Evropě.
Podporujeme konkurenceschopnost firem i ekonomiky
 • V roce 2021 byla Česká spořitelna byla jedním ze signatářů výzvy ke 2. transformaci ekonomiky, jejímž cílem je dále zvýšit konkurenceschopnost a efektivitu české ekonomiky.
 • Česká spořitelna věnuje pozornost i tématice ESG, resp. se snaží podporovat firmy v jejich zelené transformaci. I proto byla ČS mezi signatáři Memoranda ČBA pro udržitelné finance, a aktivně se v současnosti podílí na formulaci ESG standardů pro český bankovní trh.
 • Česká spořitelna podporuje inovace v českých firmách. Pro inovativní a inovující firmy tvoříme jak vlastní programy financování, tak spolupracujeme s celou řadou dalších subjektů, se kterými můžeme financování inovací a technologií našim firmám ještě více zpřístupnit.
 • Podpořit zcela nové projekty má za cíl například program Seed Starter, který je otevřen i inovativním start-upům.
 • Česká spořitelna zajišťuje včasné a precizní poradenství v oblasti dotací, finančních nástrojů třetích stran, investičních pobídek, které může výrazně usnadnit a zlevnit financování technologického rozvoje firmy. Spořitelna s dceřinou společností Grantika, Leasing ČS, a také s NRB, EIB, či EIF.
 
ČESKÁ SPOŘITELNA, a.s.
sídlo společnosti

ČESKÁ SPOŘITELNA, a.s.
Olbrachtova 1929/62
140 00 PRAHA 4

partneři OHK olomouc

generální partner

strategický partner

hlavní partneři

partneři