« Zpět na výpis členů

Koyo Bearings Česká republika s.r.o.

Výroba ložisek a automobilových řídících systémů. Inovativní řešení výrobcům zařízení i koncovým uživatelům náhradních dílů. Díky důrazu na kvalitní provedení a zvyšování výkonu svých výrobků se společnost prosadila mezi světovými výrobci automobilů i dalšími průmyslovými výrobci.

Olomoucký závod se věnuje výrobě ložisek. Její výrobní portfolio je inovativním řešením pro výrobce zařízení i koncové uživatele. Díky velkému důrazu na kvalitní provedení a neustálému zlepšování svých výrobků se firma stala jedním z hlavních dodavatelů v automobilovém průmyslu.

Společnost Koyo Bearings Česká Republika s.r.o. je jedním z výrobních závodů nadnárodní korporace JTEKT, která sídlí v Japonsku. Ta je předním světovým výrobcem ložisek, systémů řízení, náprav, strojů a nářadí. Korporace si díky výkonu svých výrobků, trvale vysoké kvalitě a prvenství ve vývoji elektrických a hydroelektrických řídicích systémů získala uznání a důvěru automobilových a průmyslových výrobců po celém světě.

Koyo vyrábí jehličková a válečková ložiska a kladky pro automobilový průmysl, strojírenství a poprodejní sektor. Produkty jsou aplikovány do převodovek, motorů, systémů řízení, kol, brzd, startérů, do vysokozdvižných vozíků, kompresorů a dalších zařízení.  S pomocí nových materiálů a nejnovějších výrobních technologií Koyo vyrábí také hybridní keramická ložiska a širokou škálu extrémních ložisek pro speciální prostředí, která splňují stále přísnější a náročnější požadavky moderních průmyslových odvětví.

Export tvoří 98% produkce Koyo. Největšími exportními oblastmi v Evropě jsou Německo, Itálie, Švédsko, Francie a Španělsko. Mezi hlavní odběratele závodu Koyo patří například Volkswagen, Škoda, Audi, Renault, Nissan, PSA, Schmidt (koncový zákazník Daimler), Mitec (koncový zákazník Land Rover a Jaguar), Scania, ZF, John Deere, Getrag, Bosch a mnoho dalších.

Olomoucký závod Koyo oslaví letos v prosinci 19 let od svého založení.  Během své existence obdržel řadu významných ocenění včetně pětinásobného titulu Zaměstnavatel Olomouckého kraje.  Čtyřikrát se stal Dodavatelem pro Auto roku ČR v letech 2015 2016, 2018 a nově také v 2019. V roce 2018 byla firma oceněna jako Společnost přátelská rodině.

 

Menu