« Zpět na výpis členů

ZKW Automotive Engineering CZ s.r.o.

Specialisty na inovativní prémiové světelné systémy a elektroniku. Jako dodavatel systémů jsme celosvětově vedoucím strategickým partnerem automobilového průmyslu. Působíme z Rakouska s více než 9700 zaměstnanci v Evropě, Americe a Asii. S malou hierarchií a krátkými rozhodovacími cestami zvyšujeme naši efektivitu.

Pod křídla LG patří skupina ZKW, která je specialistou na inovativní prémiové automobilové osvětlovací systémy a elektroniku. Ke svým deseti stávajícím pobočkám přidala i novou pobočku v Olomouci, zaměřenou na vývoj automobilového osvětlení a elektroniky.

Olomoucká pobočka podporuje globální inženýrskou síť a rozšiřuje stávající kapacity v Rakousku a Slovensku. V současné době pracuje v pobočce více jak 50 zkušených inženýru v oblasti automobilového osvětlení. Do roku 2023 plánuje zaměstnat více než 100 specialistů. Navzdory pandemii a ztíženým ekonomickým podmínkám se skupině v roce 2020 zásluhou velkého organizačního úsilí a flexibility se nám podařilo udržet výrobu ve všech pobočkách. Za úspěch vděčíme hlavně skvělé týmové práci a odhodlání našich zaměstnanců. Naše zaměření je především na další růst.

Místní pracovníci

ZKW v olomoucké pobočce navazuje na svou strategii využívat místních pracovních sil a odbornosti na místě. V Olomouci sídlí druhá nejstarší univerzita, jejíž součástí je i katedra optiky. Kromě toho má Olomoucký kraj dlouhou tradici ve vývoji a výrobě automobilových světlometů. Tento region nabízí vysoce kvalifikovanou pracovní sílu, kterou již využíváme při vývoji prémiových osvětlovacích systémů automobilů. V současné době hledáme zkušené inženýry z automobilového průmyslu v oblasti světla, designu, elektroniky a softwaru.

Menu