Novinky

Konference SMART region 2023

Radim Kašpar
Konference SMART region 2023
11.
LIS

Spolu se Startup klub & ESMEDIA Interactive jsme uspořádali již 5. ročník této konference, která se letos konala v nově zrekonstruovaném kulturně-společenském centru v Červeném Kostele v Olomouci 10.11.2023. Na své si přišli příznivci nových technologií, digitalizace, startupů a konceptu Smart City, protože měli příležitost se osobně potkat s inspirativními osobnostmi z těchto odvětví.

Celkem 13 řečníků na konferenci představilo ve 4 blocích zajímavá témata. Jednalo se o: Startupy a Digitalizace, Průmysl 4.0, Smart region a Kulturní a kreativní průmysly. Se svými příspěvky vystoupili například Petr Suchomel (Vedoucí kanceláře transferu znalostí a technologií, Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci), Ondřej Machek (Zástupce ředitele Regionální poradenské agentury v oblasti grantů a dotací pro celou ČR), Zuzana Huňková (Koordinátorka udržitelného rozvoje Univerzity Palackého v Olomouci), Robert Runták (Zakladatel a provozovatel platformy pro umění, práci a kreativitu Telegraph Olomouc) a řada dalších zajímavých osobností. V rámci následného networkingu měli účastníci i možnost diskutovat o vlastních projektech.

Ředitel OHK Radim Kašpar, který mimo jiné moderoval jeden z panelů, popsal konferenci jako: "Akce, která je příkladem, jak v Olomouci spolupracujeme na rozvoji regionu. Jako partneři, a tato součinnost se jeví jako zásadní. Navzájem město s krajem, inovačním centrem, vědecko-technickým parkem, univerzitou, svazem průmyslu a obchodu, soukromými subjekty i státní správou. Všichni chceme o těchto inovačních tématech a přístupech mluvit, diskutovat, pomáhat s vývojem a tím posouvat kupředu nás samotné i náš region. Protože náš Olomoucký region je skvělý, jeho občané, firmy, malí podnikatelé i významní zaměstnavatelé jsou skvělí a s velkým potenciálem."

Kompletní program, seznam řečníků a více informací vč. předešlých ročníků najdete webu konference zde.

Video sestřih z akce k nahlédnutí na našem Youtube kanále zde.

 

novinky

nejbližší akce

partneři OHK olomouc

generální partner

strategický partner

hlavní partneři

partneři