Novinky

Oslaďte si život s vítězem Podnikavé hlavy

Martina Opletalová
Oslaďte si život s vítězem Podnikavé hlavy
1.
ČVN

Olomouc (28. května 2020) – Univerzita Palackého (UP) našla i letos podnikavou hlavu a to on-line. S vítězem letošní soutěže Podnikavá hlava, kterou tradičně pořádá Vědeckotechnický park UP, si můžete zdravě osladit život díky medu. Výdejní automat na med od místních včelařů je letošním vítězným projektem, se kterým přišel Tomáš Jelínek. Na druhém místě se umístil nápad Inteligentních dopravních zrcadel od Davida Podola a do třetice porotu zaujal projekt Loklok od Františka Špáse, který vyrábí neslazený perlivý nealkoholický nápoj z kombuchy. Vítězným podnikatelem v sukni se letos stala Eliška Brázdilová z projektem Restio.

Ani epidemiologická situace nezastavila Univerzitu Palackého v hledání podnikavé hlavy. Letošní jedenáctý ročník se nesl v duchu elektronické komunikace. Členové komise zasedli ke svým počítačům každý ve své pracovně a přes webovou aplikaci se potkali s vybranými finalisty v rámci videokonference na jedné obrazovce. Soutěžící měli možnost své nápady prezentovat jako v předchozích letech, pouze s tím rozdílem, že své nápady prezentovali ve svém domácím prostředí a v rámci videokonference sledovali i své kolegy, kteří se ucházeli o prvenství. Dotazy poroty byly pokládány hned po prezentaci jednotlivých projektů.

„Uspořádat tradiční soutěž Podnikavá hlava poprvé v online formátu pro mne bylo velkou výzvou. Musím však říci, že i přes absenci lidského kontaktu, jsem si celé finálové dopoledne moc užila“, říká moderátorka a koordinátorka soutěže Jitka Zmítková z Vědeckotechnického parku UP.

Porotu z vybraných finalistů nejvíce zaujal nápad Tomáše Jelínka, který vymyslel vlastní modulárníautomat na prodej sklenic medu.Usnadňuje tak prodejní proces, kdy si zájemce o med sklenici sám odebere z automatu po zaplacení poplatku a neruší tak soukromí včelaře. Projekt, který se umístil na druhém místě, by měl pomoci řešit dopravní situace nejen na pozemních komunikacích, ale především v areálech velkých firem, kde je špatný výhled za roh budovy. Inteligentní dopravní zrcadla sledují situaci na vozovce pomocí přidaných kamer a v případě hrozící kolize se rozsvítí. Na třetím místě se umístil nápad na vylepšenou technologii výroby fermentovaného čaje z kombuchy. Výsledný nealkoholický a perlivý nápoj je, podle zakladatele společnosti Františka Špásy, vhodný pro všechny, kdo dbají o své zdraví.

A ve speciální kategorii Podnikatel v sukni získala letos tento titul Eliška Brázdilová se svým nápadem na buňku, která nabídne vyřídit své osobní nebo pracovní záležitosti v soukromí i na veřejných místech, jako je vlakové nebo autobusové nádraží.

Vybírali jsme z celkem 22 projektů a bylo to opravdu těžké vybrat jen 10 finalistů. Všechny podnikatelské záměry, všechny myšlenky byly hodně zajímavé,“ řekl Roman Jurečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP, jeden ze členů poroty.

Vyhlášení vítězů a rozdělení cen v celkové hodnotě 288 tis korun proběhlo v odpoledních hodinách také on-line. Porota sice zatím neměla možnost osobně pogratulovat vítězům, ale slavnostní atmosféra byla cítit i z obrazovky.  Finalisté se mohou osobně potkat při předávání cen vítězům dne 2. 7. 2020 v rámci oslavy 13. narozenin VTP UP.

Přítomní partneři a porotci soutěže poděkovali všem soutěžícím za odvahu předstoupit se svým podnikatelským nápadem a zároveň jim nabídli svou podporu a pomoc v podobě konzultací.

„Konzultace s odborným garantem této soutěže byla dosud pro mě nejzajímavější a nejpřínosnější“, uvedl vítěz letošní soutěže Tomáš Jelínek.

Soutěž Podnikavá hlava probíhá pod záštitou a za finanční podpory Olomouckého kraje a za finanční podpory generálního partnera soutěže Komerční banky a.s.. Spolupořadatelem soutěže je Inovační centrum Olomouckého kraje.

Soutěž Podnikavá hlava je určena budoucím, začínajícím i zkušeným podnikatelům. Soutěže se už zúčastnilo přes 350 soutěžících, objevilo se spousta zajímavých nápadů. Do letošního jedenáctého ročníku se registrovalo 29 soutěžících, z toho 22 zaslalo své podnikatelské plány. Do finále bylo vybráno 10 nejlépe zpracovaných podnikatelských záměrů.

Podrobné informace o soutěži naleznete na webu www.podnikavahlava.cz.

Kontaktní osoba:

Bc. Martina Novotná

PR manager

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci

podnikavahlava@upol.cz, 585 631 420, 739 249 010

novinky

nejbližší akce

partneři OHK olomouc

generální partner

strategický partner

hlavní partneři

partneři